VIII Konferencja Kobiet

VIII Konferencja Kobiet zorganizowana przez radną Grażynę Wojciechowską w partnerstwie z Elżbietą Polak, marszałek województwa lubuskiego, Urzędem Miasta Gorzowa, CEA Filharmonia Gorzowska oraz Fundacją Czysta Woda przeszła już do historii.

W trakcie tegorocznej konferencji dotykano wielu ważnych i trudnych tematów, m.in.: swój wykład o przemocy fizycznej, psychicznej i ekonomicznej w rodzinie, a także w miejscu pracy przedstawiła dr Anita Dziedzic- Kucharska, prezes Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet „Baba” w Zielonej Górze. Alina Czubieniak, sędzia Sadu okręgowego w Gorzowie opowiedziała zebranym prawną interpretację wyroków, jakie orzekają Sądy za w\w przestępstwa.
Natomiast doc. dr Paweł Leszczyński omówił temat wielokulturowości w kontekście powrotu do korzeni i kulturowych tradycji w naszym środowisku, a dr Beata Anna Orlowska przybliżyła zgromadzonym temat znaczenia różnorodności Gorzowa Wielkopolskiego i województwa lubuskiego.

Wszystkie te ważne tematy prezentowane przez zacnych prelegentów, przeplatane były ciekawym i urozmaiconym programem artystycznym.

W sali kameralnej zorganizowano stoiska z materiałami promocyjnymi: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, Fundacji ” Czysta Woda” Jak zwykle swoje stoisko wystawiła Wojewódzka Poradnia Onkologiczna i Narodowy Fundusz Zdrowia.
Ciekawe stoisko zabezpieczenia opieki medycznej z praktycznym pokazem udzielania pierwszej pomocy wystawiło Medyczne Studium Zawodowe w Gorzowie. Akademia MSP Ochrony Zdrowia i Urody Moniki Sekity Plich – Akademia Wizażu i Kreowania Wizerunku zadbała o profesjonalny pokaz makijażu a Lubuskie Stowarzyszenie Na Rzecz Kobiet ” Baba” z Zielonej Góry dostarczyło materiały na temat przeciwdziałania przemocy.

Serdeczne podziekowania dla moich uczennic – Małgorzaty Kubiak, Barbary Janiak, Anny Caban, Emilii Hołuń, Karoliny Szczygieł i Natalii Mazur.

Foto. Łukasz Kulczyński