E-Optycznie Zegarki IWC — szwajcarska jakość, amerykański rodowód

IWC — szwajcarska jakość, amerykański rodowód

Położona w górzystych terenach Europy Zachodniej Szwajcaria to kraj, który w świecie luksusowych przedmiotów kojarzy się przede wszystkim z luksusowymi zegarkami. W tym kraju bez problemu można znaleźć kilkanaście firm, które zajmują się produkcją czasomierzy z wyższej półki. Jedna z nich to IWC. 

IWC — powstanie, osiągnięcia marki

Historia marki IWC jest niesamowicie ciekawa. Jej założyciel to amerykański zegarmistrz Florentine Aristo Jones, który zdecydował się osiąść w Schaffhausen położonym w Szwajcarii. Założył on firmę ponad 150 lat temu, a dokładniej w 1868 roku. Zegarmistrz z USA długo nie nacieszył się jednak swoją firmą. Już w 1875 roku przedsiębiorstwo ogłosiło bankructwo. Problemy były spowodowane utrudnieniami ze sprzedażą zegarków w USA, na co wpływały między innymi wysokie cła. 

Nie był to oczywiście koniec istnienia marki IWC. Zegarki pod tym szyldem istnieją przecież do dziś. Przedsiębiorstwo uratował Johann Rauschenbach-Vogel, czyli producent maszyn z Schaffhausen. Zmiany pozwoliły nie tylko firmie na przetrwanie, ale też na zdobycie pozycji jako jeden z najlepszych szwajcarskich producentów. 

IWC w swojej historii skupiło się przede wszystkim na zegarkach dla pilotów, które do dziś są dla marki jednymi z najważniejszych. Dodatkowo jest to pierwsza firma, która stosowała zegarki z tytanu.

IWC — najwyższa jakość zegarków

Zegarki IWC to jedne z najlepszych na rynku. Charakteryzuje je między innymi ponadczasowy design, który sprawia, że są wręcz uwielbiane przez wielu kolekcjonerów. Do tego należy dodać wysoką jakość stosowanych materiałów, takich jak złoto, tytan, brąz, czy szafirowe szkło. 

Każdy czasomierz wyprodukowany przez IWC wyróżnia się również bardzo precyzyjnym mechanizmem. Dodatkowo firma ta w swoich zegarkach stosuje różne ciekawe technologie i funkcje. Mowa tu o pokazywaniu czasu dla różnych stref czasowych, wyświetlaniu fazy księżyca, wskaźniku głębokości i pływów, kalendarzu rocznym lub wiecznym, czy podwójnym chronografie. 

Inwestycja w zegarek marki IWC to sposób na dołączenie do bardzo elitarnego grona posiadaczy tych czasomierzy. Firma ze Szwajcarii to producent jednych z najlepszych zegarków na rynku i widać to również po cenach. Te wynikają nie tylko z prestiżu marki, ale też ze świetnej jakości wykonania. Dostępne w Polsce zegarki IWC potrafią kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych w zależności od modelu. Najdroższe są serie Pilot’s Watches oraz Portugieser.