Evil Rising

Było to chyba zdecydowanie największe jak dla mnie wyzwanie. Makijaż i charakteryzacja do filmu. Oficjalny tytuł brzmi „Evil rising” (trudno znaleźć w tym miejscu tłumaczenie, które w polskiej wersji brzmiałoby dość sensownie, ale najbliższa oryginału będzie nazwa: „Powstanie zła”). Jest to typowy horror, którego akcja dzieje w nawiedzonym zamku, do którego przybywa piątka badaczy zjawisk paranormalnych. Tym wdzięcznym obiektem, który stał się planem filmowym całej akcji, jest nic innego jak stary zamek w Lubniewicach. W miarę przeprowadzanych przez bohaterów na miejscu badań okazuje się, że w istocie w tym miejscu „coś” jest. Jednak dopiero gdy jeden z bohaterów znika, reszta zdaje sobie sprawę, że ich życie znalazło się w niebezpieczeństwie. Obraz reżyseruje Jarno Lee Vinsencius – znany przede wszystkim jako twórca teledysków m. in. dla duetu Kase & Wrethov. Zresztą sam Kase Chłopecki został przez reżysera zaangażowany do omawianej produkcji jako jeden z głównych bohaterów. Obok niego grają także znani szwedzcy aktorzy: Peter Hallin, Anna Lott, Demis Tzivis, Karen Helene Haugaard, Livia Emma Tsirk oraz Asko Päivio. Co ciekawe, mimo szwedzkiego trzonu ekipy filmowej, sam film kręcony jest w języku angielskim.

Pierwszy raz pracowałem na takim planie filmowym. Fantastyczną sprawą była możliwość zobaczenia filmu „od środka”. Dodatkowy fakt, iż film swoją premierę będzie miał na słynnym Screamfest Horror Film Festival w Los Angeles powoduje, że czuję się zaszczycony możliwośćią współpracy z całą ekipą filmową. Poznałem wielu wspaniałych ludzi.

Oficjalny trailer do filmu TUTAJ  . Jedna z większych scen odbywała się nocą w środku lasu. Długie przygotowania, duble scen trwały w nieskończoność, ale wrażenie niesamowite. Zajawka tej sceny TUTAJ .  Przygotowanie dzieci do zaledwie do kilkusekundowej sceny trwało kilka godzin. Charakteryzacja dzieciaków na martwe było ciekawym doświadczeniem nie tylko dla mnie, ale i dla całej ekipy małoletnich aktorów. Backstage TUTAJ . Soundtrack do filmu TUTAJ .

Za dokumentacje filmowo-zdjęciową z „bekstejdżu” odpowiedzialny jest TOMEK FRANK .